Surfsetboard pro hubnutí a zábavu

6. 2. 2019

Surfsetboard

Zkoušíte rádi různé novinky ve světě sportu? Každý rok se objeví něco nového. Trampolínky, Zumba, TRX atd. A co teď?

Zkoušíte rádi různé novinky ve světě sportu? Každý rok se objeví něco nového. Trampolínky, Zumba, TRX atd. A co teď? Co třeba zkusit surfovat, i když je venku stále zima? Říkáte si co je to za nesmysl? A ejhle, není. Nové metody využívající surfové prkno (Surfsetboard) nebo lano otravné rozhodně nejsou, navíc si přitom užijete i spoustu zábavy.

Jak vypadá surfsetboard?

Surfsetboard vypadá na první pohled jako klasické surfové prkno, možná s trošku odlišnými rozměry. Je postaveno na podstavci, který umožňuje velmi podobné pohyby a úkony, které absolvuje každý milovník jízdy na vlnách. Cvičení na takovém prkně vypadá na první pohled docela jednoduše, nedejte se ale zmást. Jde o vytrvalostní cvičení, kde potřebujete především umět držet stabilitu, což nebývá vždy jednoduché.

„Při cvičení na surfovém prkně zapojujete velmi podobným stylem svaly, které musí zapojit i surfaři běžně na vodě. Máte-li strach z vody, ale chcete si vyzkoušet, jaké to je stát na prkně, pak je tohle přesně pro vás,“ uvedla pro Reuters trenérka Kelly Narcumová. „Vypadá to jednoduše, ale zase taková hračka to není. Musíte držet stabilitu a hlavně zapojit potřebné břišní svaly. Na konci cvičební hodiny tak budete mít opravdu dost,“ uvedl Yal Lubarr, jeden z vyznavačů nového cvičení. Tento druh pohybu je vhodný pro ženy i muže.