Stojí opravdu špenát za růstem svalů?

20. 12. 2018

spenat

Vybavujete si kreslenou postavičku z pohádky o Pepku námořníkovi, kterému po porci špenátu narostly obrovské svaly a síla. Jeden egyptský kulturista ...

Vybavujete si kreslenou postavičku z pohádky o Pepku námořníkovi, kterému po porci špenátu narostly obrovské svaly a síla. Jeden egyptský kulturista, jménem Mustafa Ismaila je této postavičce podobný, s jediným rozdílem, že za tím není špenát, ten totiž do svého jídelníčku 24 letý muž nezahrnul. Jeho bicepsy, s obvodem 79 cm, byly vyhlášeny za největší na světě.

Jak začínal Mustafa?

Mustafa začal cvičit ve 14 letech. Když se před pěti lety nedostal do egyptského národního vzpěračského týmu, rozhodl se přestěhovat s celou rodinou do USA. Na posilování ale nezanevřel a stále dodržoval svůj plán, který ho dostal až do Guinessovy knihy rekordů. Egypťan tvrdí, že za jeho obrovskými bicepsy je pouze pravidelné cvičení, speciální stravovací režim a dobré geny. Denně jí jeden a půl kilogramu kuřecího masa, půl kilogramu steaků nebo ryby a čtyři hrnky mandlí. K tomu ještě vypije devět litrů vody a tři litry proteinového nápoje. Špenát dle svých slov nemůže vystát a vyhýbá se mu.„ Díky posilování se cítím lépe. Je to ten typ sportu, kde je zřetelně vidět zlepšení, a to se mi líbí,“ řekl Mustafa.