Domácí posilovna není žádný problém

24. 1. 2019

Domácí posilovna

Taky patříte mezi ty, kteří každoročně slibují svým špekům, že právě letos s nimi zatočí. A takhle se to opakuje každý rok? Příčin může být několik, například ...

Taky patříte mezi ty, kteří každoročně slibují svým špekům, že právě letos s nimi zatočí. A takhle se to opakuje každý rok? Příčin může být několik, například pravidelná návštěva fitness studia. Tak proč si takové malé „fitko“ neudělat i doma. Co vše budeme řešit? Především se budeme snažit o maximální úsporu místa. Ne každý má k dispozici místnost, kterou může vyčlenit pro domácí fitness. Řešit budeme i cenovou dostupnost vybavení, a proto si pořídíme pár šikovných pomůcek, s nimiž procvičíme celé tělo. A zaměříme se na takové přístroje, jejichž cena bude odpovídat kvalitě.

Přístroje pro sílu a objem svalů

Tyto přístroje se hodí pro muže: jednoruční činky, např. 5–40 kg stupňované po 5 kg po páru, olympic set (osa + kotouče) 140 kg, posilovací lavice: šikmá lavička – břicho, rovná lavička – tlaky s činkami, nebo multifunkční posilovací věž, fitness box. Ke vzpírání a posilování patří: jednoruční činky, hřídele, vzpěračské tyče, posilovací vaky. Vybírat lze z několika druhů kotoučů různých barev, velikostí a hmotností. Dále stojany pro činky, kotouče nebo celé činkové sestavy včetně vzpěračských tyčí.

Přístroje pro tvarování postavy

Jsou účinné i pro spalování tuků a kondiční cvičení, které budou praktikovat spíš ženy. Pro ideální fitness postačí vinylové jednoruční činky, rotoped nebo eliptický trenažér. Fitness pomůcky pro posilování, protahování, ale i balanční cvičení, aerobic a gymnastiku vyhledáváme pro jednoduché použití, nízké pořizovací ceny a vysokou efektivitu cvičení v domácím prostředí. Cviky na rotačním disku prokrvíme dolní končetiny, zpevníme hýžďové svaly, svaly stehen a svaly podél páteře. Pravidelným cvičením se začnou rychleji spalovat tuky v partiích, kde se nejčastěji ukládají.