I horoskop může o cvičení ledasco napovědět

17. 8. 2018

horoskop

Možná vám to připadá úsměvné, ale divili byste se, jakou roli může znamení hrát. I ve světě sportu a fitness najde své zastoupení.

Možná vám to připadá úsměvné, ale divili byste se, jakou roli může znamení hrát. I ve světě sportu a fitness najde své zastoupení. Nebo se vám ještě nestalo, že jste z „fitka“ domů odcházeli rozmrzelí, bez kýžených endorfinů? Možná jste si jen vybrali špatně.

Pohyb a cvičení

Každý by se měl věnovat především takovému pohybu a cvičení, které ho jednoduše baví a láká. „Jednou z možností je řídit se tím, jak daná pohybová aktivita odpovídá osobnostnímu typu například podle zvířetníku, nelze však paušalizovat,“ prozrazuje sportovní psycholožka Radana Rovena Štěpánková.

A co tedy horoskop?

Zvířetník představuje dvanáct lidských typů, které jsou nám známy jako klasické astrologické znamení z horoskopu. Pro výběr sportu nám může být nápomocné rozdělení těchto znamení podle živlů. Ty představuje oheň, vzduch, země a voda. Již psycholog Carl Jung popsal, jak korespondují tyto živly s našimi čtyřmi psychologickými funkcemi, mezi které patří především intuice, myšlení, vnímání a cítění. A právě tyto funkce hrají při sportu důležitou roli. „Je velmi zajímavé, že klientky, které navštěvují mé lekce, jsou si navzájem povahově podobné,“ říká Tereza Semrádová ze Studia Fascinace. A jak tedy vypadá zmiňované rozdělení dle jednotlivých živlů, a které aktivity se k nám nejvíce hodí? Více se dočtete na našem odkazu, tzv. zdroje.