HIIT: High Intensity Interval Training

1. 3. 2020

hiit

HIIT je vysoce intenzivní intervalový trénink, který je účinný při podpoře růstu svalové hmoty, kardiovaskulárního systému a redukce váhy. HIIT je jedním

HIIT je vysoce intenzivní intervalový trénink, který je účinný při podpoře růstu svalové hmoty, kardiovaskulárního systému a redukce váhy. HIIT je jedním z nejúčinnějších tréninků i když nezabere moc času. HIIT je založen na střídání maximální a nízké intenzity tréninku. Délka tréninku bývá 15-30 minut, takže se nikdo nemůže vymluvit, že nemá na cvičení čas. HIIT však není aktivita, která by se měla provozovat každý den po delší dobu.

HIIT a kondice

HIIT zlepšuje fyzickou kondici, výdrž, sílu a posiluje zdraví kardiovaskulárního systému. HIIT trénink můžete vyzkoušet na trati nebo v posilovně i doma. Vyzkoušejte HIIT a sledujte, jak se zlepšujete a překonáváte své předchozí výsledky.

Kde se dá aplikovat HIIT?

Jste venku a chcete běhat? Jste ve fitku a můžete poskakovat na stepperu nebo rotopedu. Jste doma a můžete provádět sklapovačky, kliky, leh sedy nebo dřepy. A takových případů je mnoho. Nejvíce univerzální je určitě trénovat HIIT ve fitku, protože má bohatou aerobní zónu.