Fitball, k čemu je dobrý?

10. 9. 2018

Fitball

Fitbal, uvidíme jak se válí na podlaze téměř v kterémkoliv fitku. Jedná se o cvičební míč, který si získal hovorový název fitbal. V posledních letech

Fitbal, uvidíme jak se válí na podlaze téměř v kterémkoliv fitku. Jedná se o cvičební míč, který si získal hovorový název fitbal. V posledních letech se stal natolik populární, že mnoho posiloven připomíná už skoro dětské hřiště. Ale využití fitballu má své opodstatnění a řada výzkumů to potvrdila.

Výhoda fitballu

Hlavní výhodou fitbalu je při cvičení zkracovaček, kdy lépe aktivuje svaly břicha a dolní částí zad. Kdy toto cvičení je zařazováno jako náplň řady fitness programů.

Velké nafukovací míče byly využívány v 60.letech švýcarskými fyzioterapeuty, kdy míče pomáhaly dětem s mozkovou obrnou tím, že se jim pak zlepšovalo balancování a rovnovážné reakce. Tradice je u nás tedy více než desetiletá.

Cvičení na míčích si také oblíbilo mnoho těhotných žen, pomáhá jim totiž výborně uvolnit svaly pánve a posílit hluboký svalový systém.

Fitbal pro domácí použití

Fitbal je natolik rozšířený, že svou oblíbeností se dostal do tisíců domácností, protože je vhodný nejen pro cvičení, ale díky zapojování balančních svalů je vhodný zařadit i několik minut denně i na běžné sezení.