Deset základních rad ohledně posilování

1. 3. 2020

Deset základních rad ohledně posilování

Rozhodli jste se začít chodit do „posilky“ a cesta k úspěchu je daleko před vámi? Čeká vás dlouhá a klikatá cesta s nejistým koncem. Bude to náročné, to jistě ano, ale výsledek vaší dřiny a píle bude stát určitě za to. Nastíníme vám deset rad k vysněnému cíli.

Rozhodli jste se začít chodit do „posilky“ a cesta k úspěchu je daleko před vámi? Čeká vás dlouhá a klikatá cesta s nejistým koncem. Bude to náročné, to jistě ano, ale výsledek vaší dřiny a píle bude stát určitě za to. Nastíníme vám deset rad k vysněnému cíli.

1. Motivace je prvním předpokladem k dosažení výsledků, které si přejete, ať už jde o svalový rozvoj, nebo o shození nadbytečného tuku. Pokud se rozhodnete něco dělat pro své zdraví a potom selžete, je to čistě vaše osobní selhání. Vymlouvat se na okolnosti můžete, ale dojmete tím jen sami sebe.

2. Člověk svou vůlí a pílí dokáže velké věci, nicméně je dobré si hned na začátku stanovit reálné cíle. Naturální cestou může mít sportovní postavu téměř každý, kulturisty se mohou stát jen ti geneticky nejnadanější.

3. Pokud je vaším cílem svalový rozvoj, jde o to, donutit tělo produkovat anabolické hormony. To bolí a vyžaduje spousty práce a času. Proto někteří radši než by šli po schodech, volí pohodlnější a rychlejší cestu výtahem.

4. Pokud si myslíte, že procvičováním bicepsu donutíte tělo produkovat anabolické hormony, jste na omylu. Vaším domovem se musí stát silová klec, kde budete cvičit dřepy, mrtvé tahy, bench-press, shyby a další více- kloubové silové cviky. Napumpovat paže pro dobrý pocit si můžete pár sériemi na závěr. Kvalita (správné technické provedení cviků) a intenzita tréninku je důležitější, než kvantita svalové práce.

5. Naučte se cvičit tak, abyste nekončili žádnou sérii selháním, ale těsně před ním. Kulturistické intenzifikační techniky nechte kuturistům na steroidech. Oni díky tomu zregenerují, vy ne. Jediným výsledkem bude, že nebudete schopni cvičit danou partii vícekrát týdně. Cvičit partii 3-4x týdně je vždy lepší, než 1-2x.

6. Musíte se naučit chytře regenerovat. Stres, ať už jakéhokoli původu je váš největší nepřítel. Přitom většina stresu vzniká naším vlastním přičiněním. Například, když budete chodit všude s předstihem, když nebudete všechno nechávat na poslední chvíli, ušetříte si spousty stresu a vaše výsledky se dostaví rychleji.

7. Nesnažte se v tréninku hledat něco, co tam nelze nalézt. Neměňte trénink příliš často, ale snažte se pokaždé udělat něco maličko jinak. Spousty cvičenců dělá tu chybu, že neustále hledá ten pravý typ tréninku, ale neumí odcvičit tréninkovou jednotku v anaerobním režimu, protože nemají dostatečnou fyzičku.

8. Otázka stravy a dostatečné výživy je zcela zásadní. Musíte si uvědomit, že kvalitní potraviny a suplementace také něco stojí a musíte si určit priority. Výživa totiž bývá nejčastějším kamenem úrazu vašich výsledků.

9. Snažte se neustále vzdělávat. Informace o fyziologii člověka, o biologii, zdravovědě a výživě vás posunou na vaší cestě o notný kus dál.

10. Jestli chcete pro svoje zdraví opravdu něco udělat, změňte svoje stravovací návyky a začněte silově posilovat a sportovat. Nekuřte a alkohol omezte na příležitostné víno, nebo pivo.